Perperene Konağı

Perperene Konağı
P

erperene Konağı, Ayvalık tarihi Küçükköy - Yeniçarohori Köyü’nde, merkeze yürüme mesafesinde yer almaktadır. Bulunduğumuz sokaktaki evlerin tamamına yakını köyün ruhunu yansıtarak restore edilmiştir. Etrafını sanat galerileri ve tarihi Rum evlerinin çevrelediği “Perperene Konağı” 2021 yılında konukevi olarak faaliyete geçmiştir

Alışılagelmişin dışında bir mimariye sahip konağımızda, Taş Rum Evi özellikleri ile birlikte sade bir art deco dekorasyon ön plana çıkmaktadır. Sanata her daim destek ilkesiyle yola koyulan Perperene Konağı, Ressam Recep Çiftçi ve Berna Bal’a ait eserleri odalarında ve açık mekanlarda yıl boyu sergileyecektir. Perperene Konağı odalarında ve lobide farklı sanatçıların eserlerine yer vererek sanatın ve sanatçının yanında olmaya çalışmaktadır.

Konukevimizin, 7 kilometre uzunluğundaki dillere destan mavi bayraklı Sarımsaklı Plaj işletmelerine uzaklığı 10 dakikadır. Otelimiz Sea Resort Otel ile anlaşmalı olup misafirlerimiz ücretsiz olarak otelin plajından faydalanabilmektedir.

Konukevimiz, yıl boyu hizmet verebilen tüm donanımlara sahiptir. 24 saat kesintisiz sıcak su, kış ve yaz aylarında sıcak/soğuk iklimlendirme ve Wi-Fi bağlantısı ile kapımız misafirlerimize yıl boyu açık.

Sakin, çiçeklerle donanmış kuş sesleri içindeki şirin avlumuzda kahvaltınızı edebilir, gazetelere veya konağımızın kitaplarına göz atarken sizler için özenle seçilmiş ve kavrulmuş taze kahvelerimizin keyfini çıkartabilirsiniz. Ayrıca, firmalara satış, değişim yönetimi, iş geliştirme, uluslararası satış ve strateji gibi konularda konağımız bünyesinde ücretsiz eğitim imkânımız vardır.

Anadolu Kültür Tarihçisi, Türkolog, Araştırmacı Yazar Ali Canip OLGUNLU ile unutulmaz seyahatler, atölyeler, söyleşiler ve diğer tüm kültürel etkinliklerimiz için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

#PerpereneKonağı #Ayvalık #Küçükköy #YeniçarohoriKöyü #TaşRumEvi #Balabey #RessamRecepÇiftçi #RessamBernaBal #SarımsaklıPlaj #AliCanipOlgunlu